257 761 514

Naše kompletní služby

V ordinaci poskytujeme svým pacientům základní stomatologickou péči v kompletním rozsahu. Ošetřujeme jak dospělé, tak děti.

Preventivní péče

Na preventivní péči ve všech jejích podobách klademe v ordinaci velký důraz. Ačkoli totiž z velké části závisí na pacientovi samotném, ze svých zkušeností víme, kolik toho pečlivý přístup lékaře dokáže zachránit. Snažíme se jít proti obecnému trendu, v rámci kterého jsou preventivní prohlídky v mnoha ohledech zanedbávány a při každém preventivním vyšetření postupujeme opravdu důkladně, abychom se ujistili, že je Vaše ústní dutina v dokonalém pořádku.
Zubař Vrané nad Vltavou MUDr. Zuzana Kysilková

Na preventivní prohlídky by každý pacient měl docházet dvakrát ročně, především pokud trpí problémy s dásněmi nebo jinými onemocněními zubní dutiny (důsledněji než ostatní pacienti by se prevenci měly věnovat také těhotné ženy).

Během každého preventivního vyšetření prohlížíme měkké tkáně ústní dutiny, chrup i lymfatické uzliny. Při každé návštěvě pro Vás také provedeme malý rentgenový snímek – ten pro větší detail můžeme v případě potřeby doplnit také použitím přístroje Diagnocam.

Dentální hygiena

Pacientům, kterým na zdraví jejich ústní dutiny opravdu záleží, doporučujeme pravidelné navštěvování dentální hygieny, která může podstatnou měrou přispět k celkové kvalitě preventivní péče. Profesionální zubní hygienistka Vám v naší ordinaci poradí, jak nejlépe postupovat při správné domácí hygieně a pomůže Vám s výběrem pomůcek, zároveň Vám ale také odstraní zubní plak a kámen, vyleští Vám chrup a odstraní pigmentace, které na zubech vznikají vlivem jídla nebo kouření.

Pokud je pro Vás kromě samotného zdraví Vašich zubů důležitý i jejich vzhled a rádi byste získali zářivější úsměv, nabídne Vám dentální hygienistka domácí nebo ordinační bělení zubů s použitím vysoce účinných, bezpečných technologií.

Léčebná péče

Ošetřujeme všechna běžná onemocnění zubů od drobných úrazů, přes zubní kazy až po nahrazování ztracených zubů. Nejobvyklejší úkony spadají do oblasti záchovné stomatologie, která se stará o léčbu zubů postižených zubním kazem. Ty se typicky ošetřují pomocí zubních výplní, které jsou dnes k dispozici ve velkém množství provedení (včetně estetických bílých výplní).

V této souvislosti upozorňujeme také na možnost léčby ozonem, díky níž se o zubní kazy v raných stádiích umíme postarat bez vrtání a s maximální šetrností. Tato technologie nachází užití i v jiných stomatologických oborech – mimo jiné i v endodoncii, která se zabývá ošetřováním zubních kanálků v případě hlubokého zasažení chrupu zubním kazem.

Mimo zmíněné oblasti se v ordinaci MUDr. Kysilkové standardně věnujeme také zhotovování zubních implantátů a protetickým pracím, které přicházejí na řadu po ztrátě zubu nebo větší části chrupu. Svým pacientům tu nabízíme zhotovení pevných i snímatelných zubních náhrad, které adekvátně nahradí původní zuby, takže sotva poznáte rozdíl.

Ošetření ozonem

Ozon nachází mezi stomatology stále větší využití především v oblasti preventivní péče, ale také při léčbě zubních kazů. Mezi největší z jeho výhod patří to, že umožňuje nadprůměrně rychlé hojení postižených oblastí i absolutní bezbolestnost samotného ošetření. V naší ordinaci používáme ozon společně se speciálním přístrojem HealOzon a uplatňujeme ho především v následujících oblastech:

  • prevence zubního kazu
  • sterilizace kanálků (endodoncie)
  • léčba oparů, aftů či gingivitidy
  • ošetření kazu

Aplikace ozonu se obejde bez jakýchkoli nežádoucích účinků a navíc se vyhnete anestezii i vrtání.